V Písku dne 6.5.2024

Začátkem letošního roku byl Domácí hospic Athelas vybrán mezi tři organizace, které postoupily do hlasovací fáze programu Vy rozhoduje, my pomáháme, který je financován Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS).  Partnerem programu se stal hypermarket TESCO Písek, jehož zákazníci získali při každém nákupu žeton, který následně vhodili do tubusu jedné ze tří organizací. Díky skvělým zákazníkům, vstřícnosti hypermarketu TESCO Písek a velkorysosti NROS se podařila nádherná věc. Domácí hospic Athelas se stal se svým projektem „Zemřít DOMA …. bez bolestí“ vítězem 14. kola programu Vy rozhoduje, my pomáháme. Získali jsme tak příspěvek ve výši krásných 45.000 Kč na léky a zdravotnický materiál pro naše terminálně nemocné pacienty, kteří tak díky tomu mohou strávit své poslední chvíle DOMA se svými nejbližšími.

Jedním ze základních cílů Domácího hospice Athelas je zajistit, aby naši pacienti za žádných okolností netrpěli nesnesitelnými bolestmi a nebyli zatěžováni nepříjemnými symptomy (např. bolest, dušnost, nauzea, kachexie), které se pojí s terminální fází onemocnění. Na tyto potíže používáme širokou paletu léků zejména v injekční a náplasťové formě (např. opiáty, antiemetika, infuzní roztoky, apod.), díky nimž jsme schopni nepříjemné symptomy úspěšně eliminovat a dopřát tak našim pacientům vysoký komfort a zachování důstojnosti v posledních dnech života. Pacientům, kteří jsou v naší péči, poskytujeme potřebné léky zdarma, což pomáhá zmírnit finanční zátěž, jež je kladena na pečující, kteří se rozhodnou umožnit svému blízkému prožít poslední etapu života v domácím prostředí. Díky příspěvku od NROS budeme schopni nakoupit léky a zdravotnický materiál až pro 10 pacientů našeho hospice.

Od roku 2014, kdy byl založen Domácí hospic Athelas, využilo jeho služeb už více než 500 pacientů a pro oblast Písecka, Vodňanska, Blatenska a Týna nad Vltavou se stal etablovanou organizací poskytující komplexní paliativní péči. Děkujeme NROS a hypermarketu TESCO Písek za podporu, která je pro nás velkým povzbuzením v naší hospicové práci.

Barbora Smrčinová

PR manažerka a fundraiserka